OFERTA NIEPUBLICZNEGO INTEGRACYJNEGO PRZEDSZKOLA ,,KRAINA MALUSZKA” W PRZEMYŚLU UL. WILSONA  14

Często jako rodzice i opiekunowie nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami dla naszych dzieci. Wiara w siebie, zdolność do efektywnego przyswajania wiedzy i umiejętność szybkiego przystosowania się do zmieniających się warunków otoczenia, kształtują się we wczesnym dzieciństwie.

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich Rodziców i Opiekunów Dzieci, którzy chcą zapewnić swoim pociechom fachową opiekę, pomoc i serdeczność, dobrą zabawę i naukę.

Przyjmujemy Dzieci od 2,5 roku

Dziećmi zajmuje się grono wykwalifikowanych pedagogów, którzy organizują pobyt dziecka stosownie do jego wieku, stopnia rozwoju i predyspozycji. Dbamy, aby każdą chwilę w Przedszkolu dzieci spędzały w aktywny, atrakcyjny i pożyteczny dla nich sposób.

Podążając za tempem rozwoju i potrzebami każdego Dziecka, staramy się wybierać elementy tych metod nauki i zabawy, które w danej chwili są dla niego najlepsze. W ten sposób zapewniamy mu optymalne warunki do nauki i rozwoju. Dla nas ważny jest rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny, jak również rozwój fizyczny dziecka.

W ramach Niepublicznego Przedszkola ,,KRAINA MALUSZKA” oferujemy:

• opiekę nad dzieckiem w dni robocze w godzinach od 6:00 do 16:00
  • posiłki dostosowane do potrzeb dziecka: śniadanie, zupa, II danie, podwieczorek (własna kuchnia)
  • zajęcia adaptacyjne
  • elastyczność rozwiązań organizacyjnych i metodycznych
  • pełną opiekę wychowawczą, zabawę z rówieśnikami
  • opiekę  logopedy (wtorek)- bieżąca obserwacja oraz diagnoza (nieodpłatnie)
  • gry i zabawy w ogrodzie, spacery (wedle możliwości pogodowych)
  • wycieczki
  • rodzinną atmosferę

DODATKOWO OFERUJEMY:

• zajęcia rytmiczne (piątek)
  • zajęcia z j. angielskiego (wtorek, czwartek)
  • udział w konkursach miejskich i krajowych
  • zajęcia prezentujące dobre maniery, formy towarzyskie i reguły grzeczności włączone w codzienne zajęcia grupowe
  • zajęcia plastyczne i ogólno artystyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych i materiałów
  • zajęcia z książką (codzienne czytanie dzieciom bajek)
  • zajęcia relaksacyjne i wyciszające (z bogatym zestawem pomocy dydaktycznych)
  • wspólne świętowanie z dzieckiem urodzin w grupie
  • wspólne obchodzenie świąt i różnych uroczystości
  • pełną otwartość na współpracę z rodzicami
  • występy, imprezy okolicznościowe i uroczystości (np.z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, „Dnia Mamy i Taty”, Bal Karnawałowy, „Dzień Dziecka”itp.)
  • spektakle teatralne  prezentowane w placówce oraz wycieczki edukacyjne (teatr, kino itp.)
  • realizację programów innowacyjnych oraz projektów edukacyjnych („”Moja przygoda z programowaniem” , tematyczne projekty eTwinning)
  • spotkania z ciekawymi osobami, prezentującymi różne zawody

REALIZOWANY PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Realizujemy program wychowania przedszkolnego zgodny z nową podstawą programową zatwierdzoną przez Ministra Edukacji Narodowej